Kui ihkate soojust, ärge kartke kasutada pruunikaspunaseid või oranže toone – päikesetoon võib hämara luitunud ruumi heledamaks ja soojemaks muuta.

Kuidas muuta pime ruum heledamaks

Kirgastage pimedat ruumi värvi muutmisega.

„Mulle meeldib minu uus kodu, kuid üks ruum tundub veidi pimeda ja luitununa. Mida peaksin tegema, et see paistaks heledamana?”

Väikesed aknad, madalad laed, ebamugavad nurgad – kõik need faktorid muudavad ruumi soovitust pimedamaks. Kuid õigete värvide valimine võib avaldada kohe positiivset mõju ruumi heledusele.

Sisekujundaja Henriette von Stockhausen annab nõu, kuidas kasutada värvi, et kirgastada isegi kõige luitunumaid ruume.

Jahedad värvid aitavad ruumil paista avarama ja heledamana. Valige halli, sinise ja rohelise kahvatud varjundid maksimaalse heledusefekti saavutamiseks.

1) Eelistage jahedat

Jahedad värvitoonid aitavad ruumil paista avarama ja heledamana. Valige halli ja sinise kahvatud varjundid maksimaalse heledusefekti saavutamiseks.

Millised värvid? U0.07.76

Päikesetoon võib kirgastada ja soojendada hämarat, luitunud ruumi. Ärge peljake kasutada heledaid pruunikaspunaseid või kollaseid värvitoone

2) Süstige veidi päikesepaistet

Kui ihkate soojust, ärge kartke kasutada pruunikaspunaseid või kollaseid toone – päikesetoon võib hämara luitunud ruumi heledamaks ja soojemaks muuta. Olge vaid ettevaatlik, et mitte koormata ruumi pruuni mööbliga ning vältimaks värviskeemis domineerimist.

Millised värvid? F6.24.83 või A3.03.82.

Vältige tumedate värvide kasutamist laes – valge on alati turvaline valik, kuid ka teised kahvatud toonid sobivad

3) Värvige laed kahvatutes toonides

Eesmärk on lasta ruumil paista suurema ja heledamana, seetõttu tuleks vältida tumedat värvi laes. Valge on alati kindel valik, kuid võite teha panuse ka teistele kahvatutele värvitoonidele, rohelistest kuni kuldseteni.

Millised värvid? L2.03.87 või CN.00.85.

Värvige talad, põrandaliistud ja muud ehisliistud heledates peegeldavates värvitoonides, näiteks õrnalt kontrastses toonis seinte värviga.

5) Ärge unustage üksikasju

Värvige talad, põrandaliistud ja muud ehisliistud heledates peegeldavates värvitoonides, näiteks õrnalt kontrastses toonis seinte värviga. See loob ruumile teatud struktuuri, kahandamata seejuures selle heledust.

Millised värvid? T2.17.69.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla