Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Juba iidsetest aegadest alates on valge olnud kunstniku värvipaletis kõige olulisemaks värvitooniks. Aga tänapäevased valged toonid on läbi teinud meeletu arengu.

Valgemast valgema loomine

Valge toon on olnud pikka aega kunstniku värvipaletis kõige olulisem värvitoon.

Pliivalge värv on üks kõige vanemaid inimese loodud värvipigmente, mille ajalugu ulatub tagasi Vana-Kreeka ja Egiptuse aegadesse. Ka paljudes maailma armastatuimate Euroopa maalikunstnike klassikalistes õlimaalides oli pliivalge värv esimene, mis lõuendile kruntvärviks kanti ning mille peal oli hea segada erinevaid värvitoone ning mille abil sai tõsta esile objekte. Pliivalgel toonil on oma roll ka kosmeetika- ja ilumaailmas, kus see leidis kasutust värvipigmendina jumestustoodetes. Näiteks Inglismaa kuninganna Elizabeth I oli selle värvipigmendi kasutaja. Paraku oli selle juures üks suur miinus - plii ei olnud just kõige nahasõbralikum koostisosa!

Õnneks on tänapäeval asendatud plii uute pigmentidega nagu titaan- ja tsinkvalge. Ja vaatamata sajanditepikkusele arengule armastab maailm endiselt selle tooni lihtsat ilu ning valge värv hoiab siiani terves maailmas kõige populaarsema värvitooni aukohta.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Andmete toomine, palun oodake...