Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Heledad värvid ning õhulised vormid ja tekstuurid aitavad meeli virgutada.

Naturaaltoonides elutuba

Naturaalse elutoa loomiseks valige heledad värvid ning kerged ja õhulised vormid ja tekstuurid.

Saate anda oma kodule värske ja üllatava ilme, kui varieerite mitte üksnes seinavärvi, vaid ka vormi, materjali, tekstuuri ja valgust.

Killuke loodust

Miksige mahedas toonis värve ja jätke üht-teist ka värvimata.

"Viiele meelele mõeldes ärge unustage, et kompimismeel on sama oluline kui nägemine,” ütleb Ülemaailmse Esteetikakeskuse värvidisainer Willeke Jongejan. “Heledatest valgetest toonidest koosnev värvipalett sobib kokku puiduga.”

Kasutage valitud värvikava ka laudade, toolide ja muu mööbli puhul, kuid jätke osa nähtaval olevatest pindadest ka naturaalseks. Kui otsite põnevust, laske värvitud seinal või mööblil sulada kokku värvimata osadega ja kasutage üldmulje pehmendamiseks looduslikke elemente. Savist aksessuaaride, taimede või isegi lihtsalt oksade abil saate sisekujundusele sobiva punkti panna.

Lisage väike üllatus

Kasutage nii ühes ruumis kui ka eri ruumides sama värvi eri varjundeid.

"Mõelge kujundatavatele ruumidele eri vaatenurgast," soovitab Willeke. "Mõelge näiteks sellele, kus te tavaliselt istute, mis suunas te vaatate ja mis teile siis silma hakkab." Värvilahendusi ja -kombinatsioone tuleks kaaluda mitte ainult üksikute ruumide kaupa, vaid ka ruumide vahel.

Mõelge, milline mulje jääb siis, kui uks on paokil ning kuidas toimub üleminek eri funktsiooniga ruumide vahel, näiteks kodukontorist elutuppa või kööki.

Värvides mõelge valgusele

Arvestage värvimisel valgusega, mõeldes sellele, kuidas näevad värvilahendused välja päikesevalguses ja varjus.

"Valgusest räägitakse palju, kuid tihti ei arvestata sellega, kuidas see seinale või mööbliesemele langeb," räägib Willeke. "Uurige oma akende paigutust ning valige värvid ja sisustus nii, et need valguse mängus hästi esile tõuseks." Kombineerige kõvasid ja pehmeid pindu ning kontrastseid värvitoone, samuti mõelge ka varjudele ja peegeldustele.

Leidke oma loomulik ruum

Enne pintsli kättevõtmist veenduge rakenduse Sadolin Visualizer abil, et valitud värvid on täiuslikud.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...