Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Omaette olemist võimaldava ruumiosa saab piiritleda erksate aktsentvärvidega seinal ja sisustuses.

Kuidas luua jagatud eluruumis omaette nurgakest

Ühiskasutatavates tubades privaatsemate tsoonide loomisega lisate koju head energiat.

Avatud planeering on kodudes juba normiks muutumas, kuid see ei tähenda veel, et kõik pereliikmed tahavad kogu aeg samu asju teha. Ühiselt kasutatavate ruumide hea toimimise saladus peitub selles, et need peavad olema piisavalt mitmekülgsed, et sobida iga pereliikme soovide ja vajadustega kellaajast olenemata.

Väikesed nurgakesed on õdusad

Avatud ruum on dünaamiline ja soodustab suhtlemist, aga vahetevahel tahame me kõik omaette olla. Seetõttu ei tohiks avatud ruumi luues unustada ka rahulikke nurgakesi, kus saaks õppida või lihtsalt puhata. Sellise oaasi tekitamiseks piisab värvist ja paarist lihtsast mööbliesemest.

Teie kodu varjatud sopikesed

Vastandvärvides magamisnišid aitavad ruumi optimaalselt ära kasutada.

"Igas kodus leidub selliseid nurgataguseid, millega ei oska õieti midagi peale hakata," ütleb AkzoNobeli värvidisainer Marieke van der Bruggen. "Ärge jätke neid kahe silma vahele, vaid tõstke need interjööris esile. Kui seinanišš on värvitud ülejäänud toaga sama värvi, kiputakse seda lihtsalt unustama. Selle asemel võiksite proovida kasutada erksaid üksteist täiendavaid aktsentvärve. Mina värvisin need kolm väikest magamisnišši lõheroosaks, lillakasroosaks ja ookerkollaseks."

Veel ideid omaette nurgakeste tekitamiseks

Aktsentvärvi hajutamine neutraalsesse baasvärvi aitab luua rahuliku oaasi, kus on mõnus puhata.

Kui teie kodus selliseid sopikesi ei leidu, saate omaette olemise ruumi luua muude lihtsate vahenditega. "Kõige põnevamaid ruumijagamise võimalusi pakuvad värvid," selgitab Marieke. "Suur ruum saab täita mitmesuguseid eri funktsioone, kui jaotame selle seinavärvi abil eri tegevustsoonideks."

Värv määrab meeleolu

Erivärviliste täppide maalimisega seinale saate kujundada loomingulise ja virgutava nurgakese.

"Väikese rahuliku puhkenurga loomiseks võiksite värvida aktsentseina mõnd mahedamat tooni. Mina katsetasin lõheroosaga, mille hajutasin neutraalsesse baasvärvi, et üldmulje jääks veelgi tüünem. Tsoneerimisega saate aga edukalt luua ka aktiivsema meeleoluga töönurki. Energiast ja loomingulisusest pulbitseva tsooni loomiseks võite seinale maalida näiteks korduvate värvidega ringidest maatriksi."

Looge omaette nurgake

Õigete värvide leidmiseks, mis aitavad teie kodu peidetud nurgakesi hästi esile tuua, laadige alla Sadolin Visualizer ja saate kohe vaadata, kuidas teie idee valmiskujul välja näeb.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...