Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Aktsentvärvi abil saab seinad ja sisustuse ühtseks tervikuks siduda.

Kogu pere ruumid

Lihtsad nõuanded ühiseks kodukujundamiseks.

Nii nagu meie kodud on muutunud avatumaks kui kunagi varem – avatud köögid, magamisasemed poolkorrusel, samuti rõdud, katuseaknad ja kasvuhooned, mis ühendavad sise- ja välisruumi – nii on muutumas ka peremudelid. Rollid ja ruumid ei ole enam nii rangelt piiritletud kui varem ja kodu loomises tahavad osaleda kõik.

Igaüks tahab kaasa rääkida

Kasutame oma kodu ruume kõik ühiselt, kuid meil kõigil on oma ettekujutus, millised need peaks välja nägema. Võtke seda mitte kui probleemi, vaid kui võimalust. Võtke interjööri kujundamisel arvesse kõigi pereliikmete parimaid ideid.

Ruumi jagamise kunst

"Tõeline jagamine eeldab avatust teiste seisukohtadele,"kinnitab AkzoNobeli värvidisainer Marieke van der Bruggen. "Ühiselt kasutatavad ruumid toimivad kõige paremini siis, kui neist kiirgab rõõmu, positiivsust ja avatust. Sellise ruumi loomise võti peitub värvis."

Erksad aktsendid neutraalsel taustal

Kui inimestelt küsida, mis on nende lemmikvärv, nimetavad nad enamasti mõne erksa värvuse, kas põhivärvi või siis näiteks erkroosa või ploomililla. "Sellised värvitoonid on köitvad," selgitab Marieke. "Kui valite taustaks mõne neutraalse tooni, näiteks halli, kreemika, mahelilla või siis hallikassinise [Denim Drift] (/et/varvi-detailid/s01050), mis on Sadolin aasta värv 2017, saate aktsendina lisada kõigi pereliikmete lemmikvärve."

Mäng kujunditega

Aktsentvärviga maalitud ja ootamatult mõjuvad geomeetrilised kujundid lisavad ruumi energiat.

"Kui aktsentseinaga saate luua ruumi suure fookuspunkti, siis vahel tasub katsetada ka mängulisemate värvilahendustega. Näiteks võite maalida akna ümber erksavärvilise raami – mina valisin reipa päikesekollase – või väikesi geomeetrilisi kujundeis ootamatutesse kohtadesse – mina otsustasin vaoshoitud kahevärvilise lahenduse kasuks, maalides kahvatulillale siinale vastu aknaraami hallikassinise ringi."

Tehke sisekujundusest kogu pere projekt

Erivärvilised ringid mõjuvad seinal väga pilkupüüdvalt.

On tore, kui ühiselt kasutatavate ruumide kujundamisele saavad käe külge panna kõik pereliikmed. "Looge näiteks täiendvärvides ringidega aktsentsein – mina valisin helebeeži ja halli, ookerkollase ja lõheroosa, lillakasroosa ja erkkollase kombinatsiooni – ja las iga pereliige maalib ühe kindla värviga," soovitab Marieke. "Ringid ei pea olema perfektsed, väikesed ebaühtlused teevadki teie kodu omanäoliseks."

Teistmoodi aktsentsein

Triibuline aktsentsein, kus tagasihoidlikumate toonide taustal püüab pilku erkkollane

Tavaliselt kujutab aktsentsein endast üht suurt värviplokki, mis vastandub teistele, neutraalses toonis seintele, aga võimalusi on veel palju: "Eri värvitoone kasutades võite saada hämmastava tulemuse. Näiteks erksavärviliste vahelduvate triipudega saate lisada interjööri energiasööstu. Aktsentvärvi järk-järgult neutraalseks baasvärviks tagasi hajutades loote ruumis rahustava, päikeseloojangusarnase tunde."

Lugege lisaks

Ruumi optimaalseks ärakasutamiseks leiate ideid artiklist "Kuidas luua jagatud eluruumis omaette nurgakest."

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Andmete toomine, palun oodake...