Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Miks mitte avastada luitunud seinu üle värvides oma tumedamat poolt ja kasutada näiteks mõnd tujukat sinist või suitsuhalli tooni?

Viis head põhjust, miks valida tume ja dramaatiline värvilahendus

Miks mitte avastada luitunud seinu üle värvides oma tumedamat poolt ja kasutada näiteks mõnd tujukat sinist või suitsuhalli tooni?

“Tahaksime oma kodu moodsamaks muuta ja kasutada tumedamaid toone, mis on praegu nii moes. Kas see on ikka hea mõte?”

Söakamad sisekujundajad hakkavad saama üle hirmust tumeda värvi ees ja kasutavad uut värvilahendust valides tihti ka tumedaid ja varjulisi toone. Kas ka teil jätkub selleks julgust?

Sisekujundaja Rebecca Davies selgitab, miks tasuks seinu üle värvides anda järele tumedate toonide ahvatlusele. See polegi nii hirmus, kui ehk arvate!

Tumedaid toone peetakse tõrjuvaks, aga tegelikult võivad need mõjuda uskumatult hubaselt.

1. Tumedad toonid on õdusad

Tumedaid toone peetakse tõrjuvaks, aga tegelikult võivad need mõjuda uskumatult hubaselt. Tumeda värvi abil saab näiteks kõledat suurt ruumi intiimsemaks muuta või lisada väikesele toale õdusust. Pole õige, et väikestes ruumides tuleb kasutada ainult heledaid värve. Sügavsinised seinad loovad hubaselt mõnusa meeleolu.

Kas soovite lisada oma kodule tõelist vau-efekti, ilma et peaksite kulutama terve varanduse luksuslikele sisustuselementidele? Värvige seinad mõnd sügavat tumedat tooni.

2. Tumedad toonid lisavad alati dramaatilisust

Kas soovite lisada oma kodule tõelist vau-efekti, ilma et peaksite kulutama terve varanduse luksuslikele sisustuselementidele? Värvige seinad mõnd sügavat tumedat tooni. Eriti hästi toimib see ruumides, mida kasutatakse õhtuti külaliste vastuvõtmiseks, nagu näiteks söögituba. Valige külluslik tumepunane toon, mis mõjub võbelevas küünlavalguses suurepäraselt.

Kui seinte viimistlus ei ole päris veatu, kuid teil napib ülekrohvimiseks aega või raha, saate seinu tumedaks värvides peita nii mõnegi puuduse.

3. Tumeda värviga saab peita kühmusid ja muid ebatasasusi seintel

Kui seinte viimistlus ei ole päris veatu, kuid teil napib ülekrohvimiseks aega või raha, saate seinu tumedaks värvides peita nii mõnegi puuduse. Kui heledalt värvilt paistavad seinakonaruste varjud hästi välja, siis tumedad värvid absorbeerivad valgust ja jätavad silmale mulje siidiselt siledast pinnast.

Vaadake mõnd Hollandi vanade meistrite maali – milline imetlusväärne valguse ja pimeduse mäng! Tumedal taustal pääsevad erksad aktsentvärvid hästi esile ja loovad ärksa, urbanistliku meeleolu.

4. Tumedale taustale sobivad imehästi heledad aktsendid

Vaadake mõnd Hollandi vanade meistrite maali ja imetlege valguse ja pimeduse mängu. Tumedal taustal pääsevad erksad aktsentvärvid hästi esile ja loovad ärksa, urbanistliku meeleolu. Värvige seinad näiteks süsihalliks ja lisage neoonkollaseid, roosasid või laimirohelisi aksessuaare.

Keegi meist ei soovi halli massi sisse ära kaduda. Kui värvite seinad tumedaks, kiirgab nii teie kodust kui teist endast kohe glamuuri ja salapära.

5. Tumedad värvid on omapärased

Keegi meist ei soovi halli massi sisse ära kaduda. Kui värvite seinad tumedaks, kiirgab nii teie kodust kui teist endast kohe glamuuri ja salapära. Metalsete aktsentidega saate lummust veelgi süvendada.

Tähtsaim näpunäide

Kardate, et tumedad värvid mõjuvad liiga domineerivalt? Värvige kolmveerand seina tumedaks ja ülemine veerand laega ühte tooni heledaks. Nii tõstate lae visuaalselt kõrgemale ning ruum mõjub kõrgema ja valgemana.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...