Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Looge oma beebile stiilne keskkonna- ja tervisesõbralik tuba.

Tillukesed jalad, väike jalajälg: lapse- ja keskkonnasõbralikud lastetoalahendused

Nende nõuannete abil saate vähendada oma pisipere ökojalajälge.

"Kuidas kujundada lastetuba, mis oleks ühtlasi nii keskkonnasõbralik kui ka stiilne?"

Rohelise mõtteviisiga vanemad mõtlevad tihti ka sellele, kuidas nende beebi mõjutab keskkonda. Milliseid mähkmeid kasutada? Milliseid mänguasju osta? Ja kuidas kujundada lastetuba nii, et see ei kahjustaks ei last ega looduskeskkonda?

Üle poole meie uuringus küsitletud vanematest ütlesid, et kontrollivad enne sisustusmaterjali ostmist, kas see on lapsele ohutu. Kuid nendest vanematest peaaegu kolmveerand pidas lastetoakujunduse puhul tähtsaks ka maitsekust.

Siit leiate nõuandeid selle kohta, kuidas luua oma beebile stiilne keskkonna- ja tervisesõbralik tuba.

Üks kõige tähtsamaid asju, mis aitab tagada, et lastetuba oleks nii lapse- kui ka keskkonnasõbralik, on valida vesialuseline värv, milles on vähe lenduvaid orgaanilisi ühendeid.

1. Valige veepõhine värv

Üks kõige tähtsamaid asju, mis aitab tagada, et lastetuba oleks nii teie lapse kui ka keskkonna jaoks sõbralik, on valida veepõhine värv, mis sisaldab vähe lenduvaid orgaanilisi ühendeid, mida seostatakse keskkonda kahjustava naftakeemiatööstusega.

Nagu kõik Sadolini sisevärvid, on ka Bindo 10 veepõhine, nii et saate endale lihtsa vaevaga leida täpselt soovitud tooni keskkonnasõbraliku madala toksiinisisaldusega värvi.

Nagu värvimise puhul alati, tuleks beebi toa värvimine lõpetada paar nädalat enne sissekolimist, et värvilõhn jõuaks täielikult kaduda.

Millised tooted?
[Bindo 7] (/et/tooted/bindo-7), [Bindo 10] (/et/tooted/bindo-10), [Bindo 20] (/et/tooted/bindo-20)

Kui teil jääb värvi üle, säilitage seda järgmise kasutuskorra jaoks. Ärge jätke värvi otsese päikesevalguse või külma kätte.

2. Ostke värvi ainult niipalju kui vaja

Meie internetikalkulaatori abil on lihtne välja arvutada vajamineva värvi kogus. Kokkuhoidliku värvikasutusega saate niihästi säästa raha kui ka anda oma panuse planeedi kaitsmisse.

Kui teil aga siiski jääb värvi üle, säilitage seda õigetes tingimustes järgmise kasutuskorra jaoks, vältides värvi sattumist otsese päikesevalguse või külmakraadide kätte või andke see ära kellelegi, kes seda vajab. Ärge kallake seda valamust alla ega visake prügikasti.

Kujundades lastetoa, mis nii öelda kasvab koos lapsega, hoiate pikemas perspektiivis raha kokku.

3. Looge ajatu ruum

Beebi tuba ei jää igavesti beebi toaks. Kujundades lastetoa, mis kasvab koos lapsega, hoiate pikemas perspektiivis raha kokku ning väldite mööbli ja mänguasjade äraviskamist.

Enne sisustama asumist mõelge, kas üks või teine mööbliese sobiks ka suurema lapse tuppa. Näiteks mähkimislaua ostmise asemel kinnitage kummutile mähkimismatt. Nii saate lapse kasvades mati eemaldada ja kasutada kummutipealset mänguasjade ja raamatute hoidmiseks.

Enne kui lähete uut mööblit ostma, mõelge, kas ehk saab kasutada mõnd olemas olevat mööblieset. Kas teil kogub kusagil tolmu vana raamaturiiul või kummut? Tõmmake sellele kaks värvikihti peale ja sellest mööblitükist võib saada teie lastetoa staar.

4. Eelistage taaskasutust

Enne kui lähete uut mööblit ostma, mõelge, kas ehk saab kasutada mõnd olemas olevat mööblieset. Kas teil kogub kusagil tolmu vana raamaturiiul või kummut? Tõmmake talle kaks värvikihti peale ja sellest mööblitükist võib saada teie lastetoa staar.

Uue elu saab anda ka muudele asjadele peale mööbli. Puitkaste, vanu riidekirste ja pildiraame saab uue värvikihi abil stiilselt värskendada.

Selle asemel, et maksta kunstnikele või osta lapse toa kaunistamiseks lelusid, võtke parem ise pintsel kätte ja looge mõni kunstiteos.

5. Äratage endas kunstnik

Selle asemel, et palgata kunstnik või osta lapse toa kaunistamiseks lelusid, võtke parem ise pintsel kätte ja looge mõni kunstiteos.

See annab teile võimaluse kasutada nutikalt ära järelejäänud värv. Samas piirate tarbimist ja ühtlasi muudate ka lastetoa omanäoliseks, tegemata liiga oma rahakotile või keskkonnale.

Millised värvid?
[Q7.15.76] (/et/varvi-detailid/q71576)
[A8.07.78] (/et/varvi-detailid/a80778)
[J8.12.80] (/et/varvi-detailid/j81280)

Tähtsaim näpunäide

Kasutage nii ustel, puitdetailidel kui ka seintel veepõhist värvi, et teie lastetuba oleks võimalikult tervise- ja keskkonnasõbralik.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...