Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Sadolini värviekspert Marieke van der Bruggen, kes on ka ise väikelapse ema, teab, kui tähtsad on värv ja muster beebi arengu jaoks. Seega pidas ta beebi toa kujundamisel väga oluliseks seda, kuidas kasutada erksaid värve nii, et need ei jääks ruumis...

Sadolini värviekspert avaldab oma parimad lastetoanipid

Sadolini värviekspert Marieke van der Bruggen, kes on ka ise väikelapse ema, annab nõu, kuidas luua oma beebile kaunis, praktiline ja taskukohane tuba.

“Kavandan oma beebile lastetuba ja vajaksin eksperdi nõu, eriti värvide kasutamise kohta. Kas saate aidata?”

Kui Sadolini värviekspert Marieke sai teada, et ootab tütart, seisis tal ees päris keeruline kujundustöö. Ainuke vaba ruum majas oli pisike ja pimedavõitu.

Värvieksperdina teab ta, kui tähtsad on värv ja muster beebi arengu jaoks. Seega pidas ta beebi toa kujundamisel väga oluliseks seda, kuidas kasutada erksaid värve nii, et need ei jääks ruumis domineerima.

Samuti soovis ta nutikate aksessuaaride ja hoiustamislahendustega tuba rohkem avada ja luua illusiooni avarusest.

Marieke selgitab, kuidas ta kujundas oma pisitütrele armsa lastetoa.

Kui valgus langeb ookerkollasele seinale, kumab see soojalt, nagu päike.

Päikest täis tuba

Lastetoa värvilahendus on valge, ookerkollane ja roosakaspunane. Kõigepealt valisin sooja varjundiga kollase, millest sai lastetoa fookuspunkt. Tuba on küll väike, kuid hommikupäikese mõjul lööb ookerkollane särama ja annab ruumile võrratu sooja ja päikeselise kuma.

Seejärel sobitasin selle kokku varjundiga roosaga, milles on õige pisut punast – nii mõjub tuba moodsamalt, aga jätab siiski armsa üldmulje. Kollane ja roosa on mõlemad soojad värvid ja näevad koos vaimustavad välja.

Millised värvid?

[F6.42.60] (/et/varvi-detailid/f64260)
[A0.05.75] (/et/varvi-detailid/a00575)
[CN.00.85] (/et/varvi-detailid/cn0085)

Toataimed teevad iga ruumi sõbralikumaks ja lisavad värskust.

Taimede jõud

Mulle meeldib, kui kodus on palju toataimi. Minu jaoks muudavad need ruumi sõbralikumaks, värskemaks ja inimlikumaks.

Kuna meie lastetuba on üsna väike, otsustasin osta ühe suure taime, mis mõjuks efektselt. Panin selle ookerkollase seina äärde toolile, sest roheline ja kollane sobivad suurepäraselt kokku – mõlemad on looduse värvid ja tasakaalustavad üksteist kenasti.

Valges kapis ja seinariiulitel on mugav hoida mähkmeid ja muid beebitarbeid.

Leidlik hoiustamislahendus

Väikeses toas tuleb kõik väga hoolega läbi mõelda. Saime tuppa paigutada üksnes paar kõige vajalikumat mööblieset. Valisime valge kapi ja seinariiulid, kus on hea hoida mähkmeid ja muid beebitarbeid ja lisaks paari tema lemmikraamatut.

Värvisime kapi ja riiulid valgeks ning paigutasime need ühe valge seina äärde. Kapi- ja seinavalge sulavad kokku – trikk, mis laseb toal paista suuremana.

Seina vastu toetatud suur peegel loob mulje avarduvast ja avanevast ruumist.

Peegli võlujõud

Teise valge seina äärde paigutasime suure peegliga seinakapi, mis katab peaaegu kogu seina. Peegel on nutikas võimalus luua illusiooni avarusest, kuna see peegeldab ja suunab valgust, lastes ruumil näida poole suuremana.

Näiteks seina vastu toetatud suur peegel loob mulje avarduvast ja avanevast ruumist. Lisaks on beebid tavaliselt peeglitest võlutud!

Paar hoolega valitud aksessuaari teevad iga kujunduslahenduse huvitavamaks.

Täpp i peal

Valisime lihtsa ja valge mööbli, sest tahtsime, et ruumi valitseks ookerkollane sein. Seinte roosa ja kollase tooni tasakaalustamiseks valisime nii lapsevoodile kui ka toolile hallikast-türkiissinisest kangast katted. See värv mõjub ookerkollase seina taustal väga efektselt.

Panime lapsevoodi ruumi keskele, et tuba tunduks suurem. Nii on meil rohkem kõndimisruumi ja ka Miina saab paremini ruumis ringi vaadata. Et voodi oleks õdusam, riputasime selle ümber moskiitovõrgu. Nüüd magab ta nagu väikses kookonis.

Tähtsaim näpunäide

Kui kasutate kahte sooja värvi, näiteks kollast ja roosakaspunast, lisage ruumi tasakaalustamiseks palju valget, et aktsenttoonidel oleks ruumi särada.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...