Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Õigete töövahendite ostmine aitab muuta värvimistöö tõhusaks ja vähendada jäätmete teket.

Rullide, pintslite ja tarvikute valimine

Ettevalmistamine võimaldab värviga katta rohkem pinda. Meie põhjalikud juhised hõlmavad kõiki töö alustamiseks vajalikke vahendeid.

Õige varustuse ostmine aitab muuta värvimistöö tõhusaks ja vähendab jäätmete teket.

Põhitarvikud

Õigete pintslite valimisel läheb töö kiiremini ja kergemalt ning tulemused on paremad.

Pintslid
Õigete pintslite valimisel läheb töö kiiremini ja kergemalt ning tulemused on paremad.
- Sünteetilised või akrüülpintslid: mitmekülgsed ja vastupidavad, sobivad kõige paremini interjööri viimistlemiseks veepõhiste värvidega ja puitmööbli värvimiseks.
- Naturaalsete harjastega pintslid: sobivad hästi puitpindade värvimiseks lahustipõhiste värvidega ja mööbli värvimiseks.
- Kivipintsel: tavaliselt pikkade harjastega, kasutatakse krobeliste pindade (nt tellissein) värvimiseks veepõhiste värvidega.
- Serva- ja väikepintslid: mõeldud pääsemiseks sinna, kuhu rullid ei ulatu. Servapintsel sobib hästi nurkade ja põrandaliistude värvimiseks. Väikepintslitega viimistletakse näiteks pistikupesade, valgustite jms detailide ümbrust.

Lugege meie värvimisvõtete täiustamise juhiseid.

Rull ja alus
Suurte pindade värvimisel on rull sisuliselt kohustuslik valik, kuna võimaldab värvi peale kanda laiade ja pikkade tõmmetega ning ühtlustab eri värvikihte.

Tähtsaim nõuanne: enne värvi ostmist tasub alati veenduda, et oleksite selle tooniga täiesti rahul. Sadolin Visualizer aitab kiiresti kõik peas keerlevad värvimõtted ellu äratada.

Lisatarvikud

Värvimiseelne ettevalmistus
Tolmukatted
Põrandate ja mööbli kaitsmiseks katke need kattematerjalidega, mis sobiksid kasutamiseks igasuguste värvimistööde korral.

Pahtlid (Maxi, Maxi Aqua), täitesegud ja kitinuga
Kui seintel on kahjustusi või seina ja liistu vahel tühimikke, valige antud pinnale sobiv täitesegu ja kandke see vajalikesse kohtadesse, et värvimisel oleks pind täiesti ühtlane. Aknaraamide värvimisel tasub täitesegu kanda akna servadele.

Liivapaber
Ostke erineva teralisusega liivapabereid, mille abil saate kiiresti eemaldada värvitavalt pinnalt konarused ja parandada selle viimistlust.

Absorbeeriv riie ja tolmuhari
Need vahendid on otstarbekad pindade puhastamiseks enne värvima asumist, eriti kui olete kasutanud liivapaberit.

Maalriteip
Väga kasulik vahend, millega kaitsta põrandaliiste, lagesid ja servi, mida soovite jätta värvimata või värvida hiljem mõnda teist tooni.
- Tugevama toimega : lahustikindlam, saab kasutada liimainele mittetundlike pindade, näiteks betooni korral.
- Nõrgema toimega : kergemini eemaldatav, sobib interjööridesse ja veepõhiste värvide kasutamise korral.

Värvimine

Värvi segamine enne selle pealekandmist tagab värvitooni ja viimistluse ühtluse.

Värvisegamispulk
Enne pinnale kandmist tuleb värv kindlasti hoolikalt segada.

Redel
Kohustuslik töövahend, mille muretsemine võib kergesti kahe silma vahele jääda, kuni ühel hetkel on tarvis värvida seina ülemist serva!

Kruntvärv Stopgrund, Bindo Base
Kui asute värvima seina, mida pole varem värvitud, vajate kruntvärvi. Aluskiht tugevdab värvi külgejäämisomadusi, suurendab vastupidavust ja kaitseb värvitavat pinda.

Värv
Õige värvikoguse soetamine on võtmetähtsusega jäätmete vähendamisel ja ühtlasi säästab ka teie aega. Lugege ruumi pindade mõõtmise juhist, mis aitab teil arvutada vajaliku värvi koguse.

Anum
Leotage pintsleid anumas, milles on vesi (kui kasutasite veepõhiseid värve) või lakibensiin (kui kasutasite lahustipõhiseid värve).

Kui teil on olemas õiged tööks sobivad tööriistad, lugege läbi meie nõuanded, kuidas saavutada väiksema värvikogusega rohkem.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...