Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Avatud elutuba on valgus- ja õhuküllane, soodustab suhtlemist ning võimaldab optimaalset ruumikasutust.

Optimeerige avatud ruumi kasutust nutika värvivalikuga

Nende leidlike kujundusideede abil saate avatud ruumi täiesti uueks muuta.

“Mulle meeldib mu avatud planeeringuga korter, aga praegu näeb see välja üsna igav ja üheülbaline. Kuidas ma saaksin värvi abil sellele veidi karakterit lisada?”

Avatud planeeringuga kodud on moodsa elustiili osa. Pole raske mõista, miks. Avatud ruum on valgus- ja õhuküllane, soodustab suhtlemist ning võimaldab optimaalset ruumikasutust.

Läbimõtlemata kujunduse korral võib avatud ruum mõjuda veidi lageda ja kaootilisena või – mis veelgi hullem – isikupäratuna.

Siit leiate mõned lihtsad ja taskukohased ideed avatud planeeringuga eluruumi kujundamiseks. Nende elluviimiseks pole vaja muud kui natuke värvi ja veidi loomingulist mõtlemist.

Et avatud elutuba ennast õigustaks, tuleks see osavalt tsoonideks jagada.

1. Jaga ja valitse

Et avatud elutuba ennast õigustaks, on vaja see osavalt tsoonideks jagada. Teisisõnu peate otsustama, milliseid funktsioone ruumi eri osad täidavad, ja need siis ka vastavalt kujundama.

Võib-olla soovite luua eri tsoonid söömiseks, söögivalmistamiseks, lõõgastumiseks, külaliste võõrustamiseks ja töötamiseks: need kõik peavad vastama erinevatele nõuetele ja looma erineva õhkkonna.

Võite tsoonide eristamiseks kasutada ka mööblit ja vaipu, kuid kõige tõhusam ja soodsam viis avatud planeeringuga ruumis korda luua on kasutada erinevaid värve.

Millised värvid?

[B6.51.30] (/et/varvi-detailid/b65130)
[G0.68.75] (/et/varvi-detailid/g06875)

Lihtsaim võimalus avatud planeeringuga ruumi harmooniliseks kujundamiseks on valida üks või kaks värvi ja kasutada kogu värvilahenduses nende värvide eri varjundeid.

2. Määrake värvitoonistik

Lihtsaim võimalus avatud planeeringuga ruumi harmooniliseks kujundamiseks on valida üks või kaks värvi ja kasutada kogu värvilahenduses nende värvide varjundeid.

Näiteks võite värvida köögiseinad kahvatuhalliks ning valida sööginurga jaoks mõne jõulisema rohelise ja elutoa jaoks mahedama, rahustava rohelise.

Teine nutikas võimalus harmoonilise tulemuse loomiseks on samade aktsentvärvide kasutamisega: näiteks diivanipadjad võiksid sobida kokku köögitarvikute värviga.

Millised värvid?

[K9.52.32] (/et/varvi-detailid/k95232)
[N8.51.30] (/et/varvi-detailid/n85130)

Kui eelistate veidi julgemat kujundust, valige kaks tugevalt kontrastset tooni ja kasutage neid eri tsoonide konkreetseks piiritlemiseks.

3. Kriiskav värvimäng

Kui eelistate veidi julgemat kujundust, valige kaks tugevalt kontrastset tooni ja kasutage neid erinevate tsoonide piiritlemiseks.

Kui soovite kasutada väga erksaid toone, tuleks need tasakaalustada neutraalse taustaga.

Näiteks võite värvida enamiku seinu säravvalgeks, köögiseintele pange reibas oranž ja kirjutuslaua taga olev sein tehke siniseks, et eristada kodukontorit.

Millised värvid?

[SN.02.77] (/et/varvi-detailid/sn0277)
[E7.41.69] (/et/varvi-detailid/e74169)
[T1.23.25] (/et/varvi-detailid/t12325)

Kui teie kodus ei ole arhitektuurilisi elemente, saate need ise luua – selleks pole vaja muud kui natuke värvi.

4. Mõelge loovalt

Kui teie kodus on eri tsoonid piiritletud arhitektuuriliste elementidega, saate nende abil lihtsamalt otsustada, kus värvitooni üleminek teha. Näiteks elutuba asub teil nurgataguses sopis või köök on teil muust ruumist eraldatud sisseehitatud köögikappide reaga.

Miks mitte ise värvi abil ilmestada ruum erinevate detailidega? Näiteks värvige maali ümbritsev ala seinal teist värvi, tõmmake mõne seina nurka erk värvidiagonaal. Kui teil on pikk avatud planeeringuga ruum, siis tõmmake ruumi keskelt seintele ja lakke lai värviline triip.

Millised värvid?

[N8.20.60] (/et/varvi-detailid/n82060)
[H1.41.80] (/et/varvi-detailid/h14180)

Tähtsaim näpunäide

Jaotage avatud ruum kaheks kahepoolse raamaturiiuli abil, mille kumbki pool on värvitud vastavalt selle toapoole värviskeemile.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...