Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Õigete töövõtete kasutamine aitab saavutada professionaalsema üldilme ja võimaldab värviga katta rohkem pinda.

Nõuanded, kuidas saavutada väiksema värvikogusega rohkem

Meie nõuanded aitavad teil katta värviga rohkem pinda ja saavutada professionaalsem üldilme.

Suurte seinapindade kui kitsate aknaraamide värvimisel aitab õigete töövõtete kasutamine lisaks professionaalsema üldilme saavutamisele katta värviga ka rohkem pinda.

Tulemus peitub detailides

Kui olete pinnad, mida te värvida ei soovi, teibiga kinni katnud, võtke väike servapintsel ja värvige kohad, mida rulliga värvida ei saa (nt aknaraamid ja nurgad).

Kastke pintsel värvipurki mitte rohkem kui 3–5 cm sügavuselt, et vähendada värvi tilkumist. Pintslit on otstarbekas vastu värvipurgi serva koputada, mitte kraapida, et eemaldada üleliigne värv ja tagada, et pintslil oleks alati vajalik kogus värvi.

Servapintsli peened harjased võimaldavad tõmmata teravate servadega ühtlaselt sirgeid jooni ja takistavad värvi imbumist läbi maalriteibi. Värvige pikkade, hoolikate pintslitõmmetega hoogsad värvijooned, laotades värvi ühtlaselt üle kogu pinna.

Samade töövõtetega võib värvida põrandaliiste ning torude ja elektripaigaldiste ümbrust.

Rullimine paremale

Rull lühendab värvimisele kuluvat aega ja võimaldab värviga katta rohkem pinda, kuna kannab värvi peale ühtlaselt.

Igasuguste siledate pindade korral on rull hädatarvilik töövahend. See säästab aega ja katab värviga rohkem pinda, kuna kannab värvi peale ühtlaselt.

Rullile tasub pihustada kerge kiht vett, mis vähendab rullist udemete eralduma hakkamise võimalust ja tõstab värvi imendumisvõimet. Täitke rullialus ühe kolmandiku ulatuses, kastke rull värvi sisse ja laotage värv ühtlaselt rullile paari kiire rullimisliigutusega aluse mustrilisel pinnal.

Rullitõmbed erinevad mõneti, olenevalt värvitavast pinnast. Seina või ukse värvimisel arvestage gravitatsiooniga: ülespoole suunatud tõmme takistab tilkumist ja värv kandub pinnale ühtlasemalt. Põrandate korral on mõistlik liikuda üle pinna tagant ettepoole. Läbimõeldud töösüsteemi kasutamine tagab ühtlase värvikihi. Rusikareegliks on värvida laiade W-kujuliste tõmmetega, et vältida ülekatteid.

Suurte pindade värvimisel teevad rullid ära lõviosa tööst. Kitsaste nurkade ja servade juures tasub aga kätte võtta serva- või väikepintsel.

Kõigi värvimistööks vajalike tööriistade kohta leiate rohkem teavet meie juhistest.

Pintslitõmbed ebatasastel pindadel

Ebatasaste pindade värvimiseks on kõige parem kasutada sünteetilist pintslit, kuna selle jäljed on siledad ja katavad pinnakontuure.

Rulle ei saa kasutada paljude pindade värvimiseks alates näiteks tellisseintest kuni puust laudadeni. Nendeks töödeks sobib kõige paremini sünteetiline pintsel, kuna selle jäljed on siledad ja katavad keerukad pinnakontuurid. Lahustipõhiste värvide korral kasutage naturaalsete harjastega pintslit. Värvimata pinnad katke enne värvimist kruntvärviga.

Piisava värvikihi saamiseks kastke pintsel värvi sisse ühe kolmandiku harjaste ulatuses ja värvige laiade, vertikaalsetel pindadel kindlasti ülespoole suunatud tõmmetega. Enne teise värvikihi pealekandmist oodake, kuni esimene on ära kuivanud. Kui kasutate ülevärvimisel senisest väga erinevat värvitooni – näiteks tumesinise asemel kreemjat – võib olla vajalik mitme kihi värvi või kruntvärvi pealekandmine.

Värvimisjärgsed nõuanded, mis kergendavad koristamist

Viimane asi, mida te pärast värvimistöö lõpetamist teha tahate, on kulutada rohkelt aega ja vaeva koristamisele. Aja säästmiseks kraapige vastu värvipurgi serva ära võimalikult palju pintslile jäänud värvist.

Enne rulli pesemist kraapige sellelt rullikraabitsa abil samuti maha võimalikult palju värvi. Uuringud on näidanud, et lisaks pesemisele kuluva vee koguse vähendamisele poole võrra aitab see lühendada ka puhastamise aega.

Järelejäänud värvi loominguline kasutamine

Puust toolid annavad hea võimaluse kasutada ära järelejäänud värv ja luua täiendav aktsent seinte värvile.

Kui seinad on saanud kauni värvkatte, võib purgis leiduda veel pisut värvi. Seda ei tarvitse ära visata. Seinte värvile täiendava aktsendi lisamiseks võite anda uue ilme mõnele mööbli- või tarbeesemele alates lillepotist kuni puust toolini. Tutvuge meie ideedega, mis aitavad katta värviga rohkem pinda.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Andmete toomine, palun oodake...