Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Seda elavaloomulist värvi on kunstnikud juba sajandeid kõrgelt hinnanud, kuid sel kuldsel toonil on ka äärmiselt huvitav ajalugu.

Millal pole kuld kuldne?

Kasuta seda kuldset tooni suuremates kogustes, et luua õnnelik ja kutsuva olemusega ruum.

Vanad roomlased kutsusid seda auripigmentumiks, mis tähendas "kulla pigmenti". Aga selles oleval mineraalil nimega orpiment, mis on ka tuntud kui arseensulfiid, on kullaga väga vähe pistmist, olgugi, et keskaja alkeemikud nägid tohutult vaeva, et see väärismetalliks muuta. Kuid sellele vaatamata oli orpimendil palju kasutusvaldkondi. Sõja ajal kasteti nooleotsi orpimendi pigmendi sisse, et vaenlast mürgitada ja hiinlased kasutasid seda oma ilutulestike värviliseks tegemisel.

Seda elavaloomulist värvi on kunstnikud juba sajandeid kõrgelt hinnanud, kuid alles 19. sajandil asendati orpiment vähem mürgiste sünteetiliste alternatiividega. Ka tänapäeval kunstnike jaoks on see kullakarva pigment saadaval laias valikus toonides, alates särtsakast sidruni- ja kanaarikollasest ning lõpetades kuldpruunika kollasega. Ole oma kodu peakunstnikuks ja kasuta seda kuldkollast tooni heldes koguses, et luua õnnelik ja kutsuv atmosfäär.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...