Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Mahedad värvid rõhutavad tekstuure ja materjale.

Looge mahedate värvidega elegantne kodu

Looge elegantne kodu mahedate värvide abil, mis aitavad tekstuuridel ja materjalidel esile tõusta.

"Üks mahedamate toonide kasutamise eelis on, et nii tõuseb tähelepanu keskmesse tekstuur," selgitab Ülemaailmse Esteetikakeskuse värvidisainer Willeke Jongejan. Sellise värvipaletiga sobivad imehästi kokku naturaalsed materjalid: näiteks heledal taustal tõuseb hästi esile puidumuster või mõni detail tellisseinas. Eelistage ka mööblivalikus looduslikke materjale: nahk, vill ja puitmööbel mõjuvad neutraalses keskkonnas eriti efektselt.

Lisage veidi läiget

Heledad värvid ning õhulised vormid ja tekstuurid aitavad meeli virgutada.

"Lisage matile seinale mõned läikega detailid, nii et seinapind oleks valguse mõjul pidevas muutumises," soovitab Willeke. Tagasihoidlike värvitoonide ja -proportsioonide kasutamine koos matt- ja läikpinna kombineerimisega lisab toale võluvalt elegantse üllatusmomendi, mida täiendavad ka pehmed sisustusaksessuaarid, näiteks linane tekstiil ja vaibad.

Vaoshoitud elegants

Looge kahevärvilistele seintele graafilisi mustreid.

"Träni kokkukuhjamise aeg, kui asi osteti lihtsalt asja enda pärast, hakkab mööda saama," ütleb Willeke. Tavapärane tarbimiskultuur on asendumas teadlikumate ja vaoshoitumate valikutega, mis peegeldub ka kodukujunduses. Selline "vaevalttajutava kohalolu" stiil annab märku uut laadi luksusest – luksusest, mida pakub ruum ja aeg. Meelte ülekoormamise asemel loome neile maheda ja rahustava värvipaletiga vajalikku ruumi.

Puudutuse võlu

Tagasihoidliku värvilahenduse taustal tõusevad sisustuselemendid hästi esile.

Minimalistlikult napi kujunduse taustal saate seejärel lisada tubadele eri materjalist sisustusaksessuaaridega isikupära, lähtudes esmajoones kompimismeelest. "Mõelge, kuidas üks või teine asi puudutades tundub," soovitab Willeke. Kui värvipalett koosneb tagasihoidlikest ja vaevutajutava varjundierinevusega toonidest, hakkavad sisustuselemendid ruumis seda ilmekamalt mängima.

Võite ka eksperimenteerida, värvides osa mööblist ära ja jättes teise osa värvimata. Alustuseks võite värvida üksnes paar tooli – söakamad kujundajad võivad värvida isegi pool tooli, et üleminek viimistletult naturaalsele oleks näha juba ühesainsas mööbliesemes.

Vaoshoituse võlu

Laadige alla Sadolin Visualizer, et vaadata, kuidas saate oma kodus kasutada vaoshoitud heledaid värvitoone.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...