Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Te ei pea sisekujunduse rindel valget lippu heiskama vaid sellepärast, et ruum on väike. Piisab vaid vähestest teadmistest ning saategi väikese vaevaga luua illusiooni suuremast ruumist.

Kuidas muuta väike ruum visuaalselt suuremaks

Kui teie uus kodu on väikesevõitu, kasutage neid nutikaid värvilahendusi.

„Mulle meeldib minu uus kodu, kuid selles on üks tuba, mis on väiksem kui sooviksin. Kas saaksin midagi teha, et tuba paistaks ruumikam?”

Teie uues kodus leidub kindlasti vähemalt üks ruum, mille suurus pole teie arvates piisav.

Kuid te ei pea sisekujunduse rindel valget lippu heiskama vaid sellepärast, et ruum on väike. Veidike teadmisi ning saategi väikese vaevaga luua illusiooni suuremast ruumist.

Sisekujundaja Henriette von Stockhausen toob välja viis kõige olulisemat soovitust väikeste ruumide värvimiseks.

Jahedad värvitoonid aitavad ruumil paista avarama ja heledamana. Valige halli ja sinise kahvatud varjundid maksimaalse heledusefekti saavutamiseks.

1) Valige tume värv

Ma ei arva, et väikesed ruumid tuleb alati värvida heledates toonides. Kõik sõltub ruumi kasutusotstarbest. Magamistuppa võivad sobida soojemad värvid, samal ajal kui vannitoas võivad omal kohal olla jahedamad varjundid. Kui otsite hubasust, võib väga tume sinine osutuda äärmiselt efektiivseks.

Millised värvid? Proovige S9.20.21

2) Looge illusioon kõrgetest lagedest

Värvige sein kuni 10 cm kõrguseni laest või kuni karniisi (kui teil on) alaosani, seejärel värvige kõik mis jääb kõrgemale valgeks. Täiendav valge riba kergitab lae visuaalselt kõrgemale. Sügavad sinakasrohelised toonid paistavad karge valge taustal elegantsetena.

Millised värvid? Proovige P8.50.31

3) Avardage esikut

Ma ei ole suur aktsentseinte austaja, kuid kui teil on väga pikk ja kitsas esik soovitan ma just aktsentseina. Tume värvitoon kummaski otsas laseb ruumil paista vähem venitatuna. Dramaatilisema ilme loomiseks proovige rikkalikku punast.

Millised värvid? Proovige W0.05.65

Värvige talad, põrandaliistud ja muud ehisliistud heledates peegeldavates värvitoonides, näiteks õrnalt kontrastses toonis seinte värviga.

4) Proovige varjunditega värviskeemi

Valige kangad ja mööbel seinaga samades värvivarjundites, et aidata neil pigem sulanduda kui esile tõusta. See loob rahuliku korrastatud ruumi, mis tundub suuremana kui see tegelikult on. Rohelise varjundid toimivad sel puhul eriti hästi.

Millised värvid? Proovige toone U0.10.73, S0.10.50 ja N8.40.21

5) Eristage puitdetailid

Väikeses ruumis peaksid puitdetailid ja ehisliistud olema ühe varjundi võrra seinavärvist tumedamad. See loob kontrasti, mis võimaldab ruumi struktuuridel esile tõusta ning seintel veidi taanduda, muutes ruumi visuaalselt suuremaks. Heledama halliga seinad, millel on tumedama halliga puitdetailid, loovad ruumile rafineeritud värvilahenduse.

Millised värvid? Proovige tooni W0.05.65 seintel ja tooni U6.27.18 puitdetailidel.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...