Inspiratsioon
Hea teid näha!
Muul juhul logige sisse e-posti teel.
Tere tulemast Sadolini
Muul juhul logige sisse e-posti teel.
Tingimused
Registreerimine on lõppenud
Registreerimine õnnestus, palun logige sisse
Registration complete
Unustasid oma salasõna
Palun sisesta oma e-maili aadress
Salasõna on muudetud
Salasõna on edukalt muudetud.
Taotluse saadetud
Kohandatud inspiratsiooni saamiseks täitke allpool 3 küsimust
Kustutage konto
Kuidas mõjutab valgus meie lemmikvärve
Valige uuele kodule õiged värvid sõltuvalt valguse tüübist teie toas.
„Kuidas valida värve, mis sobivad minu ruumi valgusega”
On hämmastav, kuidas sama värvitoon võib sõltuvalt valgusest paista meile hoopis teistsugune.
Need asjaolud mängivad olulist rolli, kuidas värv seinal paistab: ruumi paiknemine, aeg, kus sellal päike asub ja asjaolu, kas valgus on loomulik või kunstlik.
Kui kolisite äsja uude koju ja kaalute, millist värvilahendust kasutada, siis heitke pilk sellesse käepärasesse juhendisse, mis aitab valida vastavalt valgusele õiget värvi.
Ruumid, mis saavad kogu päeva päikesevalgust
Need on kujundamiseks kõige lihtsamad ruumid. Tavaliselt kümblevad need enamiku päevast õrnas valguses, mistõttu sobib peaaegu kõik.
Miks mitte kasutada ära loomulikku valgust ja valida kahvatud toonid, mis peegeldavad valguse tagasi ruumi, luues heleda ja õhulise tunde. Kuldsed värvitoonid loovad päikesekuma efekti, samal ajal kui heledatest sinistest värvitoonidest moodustuv värviskeem on jahe ja rahustav.
Sealjuures paistavad julged, rikkalikud värvitoonid sellist laadi valguses imetlusväärselt elavatena.
Millised värvid? Kahvatuks värviskeemiks proovige toone F6.07.82 või S6.15.65, julgemaks lahenduseks proovige toone Y9.35.30, N7.31.40 või R8.50.50.
Ruumid, mis on avatud hommikupäikesele
Toad, mis püüavad kinni päikesetõusu, näevad päeva jooksul kõige rohkem valguse varieerumist. Koidikul on valgusel roosakas varjund, mis muutub hommiku jooksul kiiresti sinisemaks. Hiljem, kui päike edasi liigub, võib ruum tunduda üsna varjulisena.
Et tuba päeva jooksul oma hubasust ei kaotaks, värvige seinad kahvatusinisteks või -rohelisteks – tuba ärkab hommikuses päikesepaistes ellu, kuid tundub õhtupoolikul ikkagi värske ja heledana.
Millised värvid? Proovige toone S6.11.73, T0.12.73 või L2.03.87
Ruumid, mis saavad hilist õhtupäikest
Need ruumid on üldiselt hommikuti jahedamad ja soojenevad päeva jooksul. Seetõttu valige päikesekollased värvitoonid, et luua hele, külalislahke hommikune ruum või jahedamad värvitoonid, et kujundada rahustav koht, kus päeva jooksul lõõgastuda.
Kahvatuhallid sobivad hästi universaalse värvitoonina kasutamiseks. Kui väldite siniseid alatoone, tunduvad need hommikuti piisavalt soojana ning õhtuti heledate ja õhulistena.
Millised värvid? Proovige toone F2.35.75, T1.23.63 või W0.05.55.
Ruumid, mis ei saa palju loomulikku valgust
Ruumid, mis ei saa palju päikesevalgust päevasel ajal, kipuvad olema veidi külmad ja seega oleks hea mõte valida soojemad värvitoonid, et ruum ei mõjuks nii jahedana. Kõrvetatud oranžid ja rikkalikud kuldsed toonid, nagu ka punase alatoonidega neutraalsed värvitoonid, mõjuvad soojendavalt.
Millised värvid? Proovige toone C6.22.61, F5.15.79 või Z3.23.24.
Kunstliku valgustusega ruumid
Kollased lambipirnid ja küünlavalgus toovad soojadest toonidest, nagu punastest ja oranžidest, välja parima. Seepärast ongi punane nii soositud valik söögitubades, elutubades ja muudes ruumides, mida kasutatakse õhtuti.
Valged lambipirnid annavad valgust, mis on lähedasem päevavalgusele. See teeb teie värvivalikud mitmekülgsemaks – võite kasutada nii kahvatut kui heledat ning värvitoonid paistavad ikka suurepärastena.
LED-valgustid helendavad tavaliselt sinakalt, mida saab kaasaegse ilme loomiseks täiendada jahedate pastelsete värvidega või tasakaalustada soojade kollaste toonidega.
Millised värvid? Proovige toone W0.05.65 kollaste lambipirnide, K2.45.64 valgete lambipirnide ning A0.05.75 või F2.35.75 LED-valgustite puhul.
Tähtsaim näpunäide
Kui olete värvi välja valinud, proovige seda oma toas. Kandke värv A4 formaadis paberilehele, et vaadata, kuidas värv erinevatel aegadel erinevates valgustingimustes tundub.