Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Töölauana saab kasutada ka söögilauda

Kuidas kujundada kodus töötsoon

Siit leiate nõuandeid moodsa kodukontori loomiseks.

Sageli kuuleme, et "jah, mul on kodus küll kabinet, kuid eelistan töötada sülearvutiga köögilaua taga". Miks see nii on? Aga sellepärast, et oleme moodsa aja inimesed ja tunneme end avatud, valges, energiast pulbitsevas ja mitut eesmärki täitvas ruumis paremini kui väikeses tolmunud kabinetis kuskil maja teises otsas.

Värvi võlujõud

Piiritlege tööruum värvide ja dünaamilise kujunduse abil.

Probleem on selles, et ruumis, kus on nii palju põnevat, mis tähelepanu kõrvale juhib, võib olla raske tööle keskenduda. Lahendus peitub ruumi tsoneerimises värvi abil. AkzoNobeli värvidisainer Marieke Wielinga soovitab: "Värv on suurepärane meeleolu mõjutamise vahend, nii et kasutage seda! Kui maalite neutraalsele taustale erksamad värviplokid, saate ruumi osadeks jaotada."

Tähelepanu! On aeg tööle hakata!

Piiritlege töökoht teist värvi seinaga.

Aasta värv 2017 [Denim Drift] (/et/varvi-detailid/s01050) on suurepärane baasvärv, mis lubab interjööri tegevustsoonideks jaotada. Rahulikul hallikassinisel taustal mõjuvad erksad värvitoonid ja jõulisemad vormid tasakaalustavalt. "Seinavärviga saate väga tõhusalt ja lihtsalt eristada töönurga puhketsoonist."

Hõlpsad võimalused mõtete koondamiseks

Kui puhke- ja söögitsoon on üldiselt suuremad ja vajavad üldisemat värvilahendust, siis töönurgas peaks olema konkreetsemalt piiritletud aktsentvärv, mis aitab teil mõtteid tööle koondada. "Puhketsoonis võib kasutada suurt domineerivat värvilahendust, nagu ruske aktsentsein," ütleb Marieke. "Töönurk peaks olema kontrollitum ja värv aitab teil seda saavutada."

Millised värvid?

[C3.46.30] (/et/varvi-detailid/c34630)

Kujundage tööruum oma maitse järgi

Geomeetriline kujund kodukontori seinal.

"See, et teil on lihtsalt sile sein, ei tähenda veel, et ruum peaks üksluine olema," ütleb Marieke. "Piiritlege oma töötsoon mõne efektse kujundiga, näiteks ovaaliga, mille värv täiendab ülejäänud toa värvilahendust. Katsetage mõnd kreemikat tooni meie hallikassinise aasta värvi taustal."

Millised värvid?

[D4.04.71] (/et/varvi-detailid/d40471)
[S0.10.50] (/et/varvi-detailid/s01050)

Rõhutage detaile

Erksad aktsentvärvid aitavad seinanišil mõjule pääseda.

Kui toas leidub väikesi nišše ja sopikesi, ärge püüdke neid märkamatuks muuta, vaid tõstke need esile. Marieke selgitab: "Jahedates hallides toonides seinanišši sobib suurepäraselt täiendada mõne erksa värvilaiguga. Proovige tulipunast värvitooni või metalselt läikivat akvamariini. See moodustab efektse raami asjadele, mida te selles nišis hoiate ja muudab kõige lihtsamadki esemed pilgupüüdjaks."

Millised värvid?

[G0.05.65] (/et/varvi-detailid/g00565)
[D4.04.71] (/et/varvi-detailid/d40471)
[C3.46.30] (/et/varvi-detailid/c34630)
[S0.10.50] (/et/varvi-detailid/s01050)

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...