Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Kui vaidlete oma armsamaga värvivalikute üle, vaadake üle kõik ruumid, mille suhtes peate otsuse langetama. Kas mõne puhul on otsustamine lihtsam kui teiste osas? Kui see on nii, alustage nendest.

Kompromissi tegemise kunst värviteadlikele paaridele

Kolite oma armsamaga kokku, kuid ei suuda jõuda kokkuleppele värviskeemi osas? Harmoonilise kodu loomiseks, mis meeldib teile mõlemale, tehke nii.

„Minu partneril ja minul on sisekujunduse suhtes täiesti erinev maitse. Kuidas saaksime jõuda kokkuleppele värviskeemi osas?”

Meie uuringu kohaselt lükkab peaaegu iga kümnes inimene uude kodusse kolides sisekujundustöid edasi ühel lihtsal põhjusel - nad ei jõua oma partneriga kokkuleppele, milliseid värvitoone valida.

„Kokkukolimise aeg on põnev, kuid sellega kaasnevad ka omad pinged,” ütleb psühholoog Corinne Usher. „Muutus, mis kolimisega kaasneb, kruvib ootused kõrgeks ning muudab meid emotsionaalseks. See tähendab omakorda, et remonditööde ja disainiga seotud otsuste lahkarvamused võivad põhjustada vaidlusi, mis väljuvad mõistlikkuse piiridest.”

Kui vaidlete oma armsamaga värvivalikute üle, tõmmake sügavalt hinge ja lugege läbi Corinne’i kui spetsialisti näpunäited, mis aitavad teil jõuda koduse idüllini.

1) Värvige esmalt lihtsamad ruumid

Vaadake üle kõik ruumid, mille suhtes peate otsuse langetama. Kas mõne puhul on otsustamine lihtsam? Kui nii, alustage nendest.

Mõelge toa suurusele, põrandamaterjali tüübile, vajalikele mööbliesemetele ja kontrastsetele värvidele, mis peavad kokku sobima.

2) Olge oma valikutes praktiline

Mõelge toa suurusele, põrandamaterjali tüübile, vajalikele mööbliesemetele ja kontrastsetele värvidele, mis peavad kokku sobima. Kui juhindute neist teguritest, piirate otsuste arvu, mis tuleb teha isiklikust eelistusest lähtuvalt.

3) Mõlemad peavad saama oma arvamust avaldada

Kui olete liiga hõivatud vaidlemisega, jääb teil märkamata tõsiasi, et teil on rohkem ühiseid valikueelistusi, kui oskasite arvata.

4) Hinnake oma värve skaalal 1-st 10-ni

Kui teie vaated erinevad totaalselt, võib lahenduse tuua meelepäraste toonide hindamine skaalal 1–10. Kui teie partner annab teatud värvile tunduvalt kõrgema skoori, võiksite ehk selles osas järele anda ja tulla oma seisukohaga välja järgmises toas?

5) Mõelge värvi intensiivsusele Kui te ei suuda saavutada kompromissi värvi enda suhtes, võite jõuda kokkuleppele konkreetse värvi omaduste osas. Näiteks on võimalik, et teile ei meeldi seintel erk oranž, ent kuidas oleks lood kahvatuma ookerkollase varjundiga?

Kui ühel teist on raske ette kujutada, kuidas värv teie seintel välja näeks, proovige enne, kui midagi ostate, meie käepärast rakendust Sadolin Visualizer.

6) Ärge kartke eksperimenteerida

Tähtsaim näpunäide

Valige hall – see on väga mitmekülgne ja toimib hästi nii klassikalistes kui ka kaasaegsetes värviskeemides. Olete mures, et hall on veidi üksluine? Elavdage seda ereda aktsentvärviga, näiteks kollasega.

Millised värvid? Proovige tooni W0.05.65 koos tooniga G0.68.75.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...