Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Uue kodu loomiseks pole vaja kolida! Meie nutikate värviideede abil saate ka kõige väsinuma väljanägemisega kodule uue elu sisse puhuda.

Hämmastavad võimalused taasarmuda oma kodusse

Uue kodu loomiseks pole vaja kolida! Meie nutikate värviideede abil saate ka kõige väsinuma väljanägemisega kodule uue elu sisse puhuda.

“Olen oma kodust tüdinud, kuid kolida ka ei soovi. Kuidas ma saaksin anda oma kodule uue hingamise?”

Ärge alahinnake värvi mõju! AkzoNobeli uuringu järgi leidsid üle poole küsitletutest, et parim võimalus tuttavale ruumile uut ja põnevat väljanägemist anda on see üle värvida. Ja mis veelgi toredam – selleks ei tule kulutada palju raha ja tulemus on kohe näha!

Anname nõu, kuidas värv aitab teil taasarmuda oma kodusse – pole vahet, kas otsustate remontida ühe toa või kogu elamise ümber kujundada.

Kui teie köögi seinad on tumepruunid ja tegelikult sooviksite hoopis õhuküllast perekööki, tasuks pruun värv vahetada päikeselise erkkollase vastu.

1. Pidage silmas ruumi otsatarvet

Enne värvikaardi haaramist käige kodus läbi kõik ruumid ja küsige endalt iga ruumi kohta esiteks, milleks seda kasutatakse ja teiseks, kas ruumi praegune värv on selle otstarbe jaoks sobiv. Kui ei ole, siis mõelge hoolega, milllist õhkkonda ja otstarvet te selle ruumi jaoks soovite ja valige vastavad värvid.

Näiteks kui teie köögi seinad on tumepruunid, aga tegelikult sooviksite õhuküllast perekööki, tasuks pruun värv vahetada päikeselise erkkollase vastu.

Millised värvid?

[G2.40.83] (/et/varvi-detailid/g24083)
[F2.05.65] (/et/varvi-detailid/f20565)

Elutoa värvimisel võtke arvesse nii toa otstarvet kui ka valgust. Õunaroheline on rõõmus värv päikeselise elutoa loomiseks. Vanaroosa on külalislahke ja külluslik valik söögitoa jaoks.

2. Vahetage tube

Võite minna veelgi kaugemale ja kaaluda tubade omavahel vahetamist.

Näiteks kui teie söögituba on majas kõige päikeselisem ruum, siis miks mitte teha sinna hoopis elutuba? Nii saate endale kena valgusküllase elutoa, samas kui söögituba, mida üldiselt kasutatakse õhtuti, sobib hästi ka maja pimedamasse ossa.

Tubade värvimisel võtke arvesse nii toa otstarvet kui ka valgust. Õunaroheline on rõõmus värv päikeselise elutoa loomiseks. Vanaroosa on külalislahke ja külluslik valik söögitoa jaoks.

Millised värvid?

[Z9.10.60] (/et/varvi-detailid/z91060)
[H2.16.85] (/et/varvi-detailid/h21685)

Summutatud toonid on alati moes, kuid julgemate värvidega saate väsinud ilmega sisekujundusele anda lausa uskumatut särtsu.

3. Tehke julgeid valikuid

Summutatud toonid on alati moes, kuid julgemate värvidega saate väsinud ilmega sisekujundusele anda lausa uskumatut särtsu.

Kui soovite oma kodu värskendada, kuid ei söanda siiski kõike korraga pea peale pöörata, katsetage julgeid toone mõnes ruumis mida palju ei kasutata. Selliseks katsetamiseks sobib hästi näiteks garderoob – see on tavaliselt väike ruum, mida kasutatakse korraga ainult paar minutit.

Kui teil sellist väikest ruumi pole, värvige ära ainult üks aktsentsein või näiteks riiulite taga olev sein, et lisada ruumile diskreetset sära.

Millised värvid?

[N8.51.30] (/et/varvi-detailid/n85130)

Vaadake oma kodus ringi, valige mõned sisestusaksessuaarid, mis teile väga meeldivad, ja looge nendest lähtudes uus kujundus.

4. Siduge kõik üheks tervikuks

Kui olete kusagil kaua elanud, kipuvad paratamatult kuhjuma asjad, mis ei sobi kuigi hästi kokku. Vaadake oma kodus ringi ja valige mõned sisustusaksessuaarid, mis teile väga meeldivad ning looge nendest lähtudes uus kujundus.

Kui teil on näiteks ilus sinine vaas, siis võiksite sellest lähtudes luua elegantse värvikava, värvides seinad helesiniseks ja lisades eri varjundiga siniseid sisustustekstiile ja -aksessuaare.

Te soovite, et ka teie kodus oleks huvitavaid arhitektuurilisi detaile? Värvi abil saate need ise luua.

5. Looge uusi detaile

Te soovite, et ka teie kodus oleks huvitavaid arhitektuurilisi detaile? Värvi abil saate need ise luua.

Kui soovite jäljendada seinal klassikalisi seinapaneele, värvige seina alumine osa tumedamat ja ülemine osa heledamat tooni. Teil ei ole ehisliiste ega laekarniise? Maalige seinte ala- ja ülaossa triip, mis annab neile elegantse ja konkreetse ilme. Klassikalise mulje süvendamiseks valige sügavad ja tumedad toonid.

Millised värvid?

[S0.20.21] (/et/varvi-detailid/s02021)
[SN.01.18] (/et/varvi-detailid/sn0118)

Tähtsaim näpunäide

Kas soovite näha, kuidas valitud värv seintel välja näeb? Sadolin Visualizer abil saate oma värvilahendusest kohe digitaalse kujutise.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...