Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Tervisele ja keskkonnale paremini mõjuvad veepõhised värvid on lahustipõhistele värvidele ideaalseks alternatiiviks.

6 põhjust veepõhiste värvide valimiseks

Tutvustame veepõhiste värvide praktilisi ja keskkonnaga seotud eeliseid, mis ulatuvad särava ja kauni ilmega seintest märksa kaugemale.

Meie eesmärgiks on luua värve, mis mõjuvad paremini nii teile kui kogu planeedile. Selle saavutamiseks arendame pidevalt keskkonnasõbralikke veepõhiseid värve, millel on arvukalt eeliseid teie enda ja teie kodu jaoks.

Väga vähese lõhnaga

Pindadele kantud veepõhised värvid on ilma tugeva lõhnata ja ei reageeri õhus leiduvate saasteainetega ega suurenda kliimasoojenemist. Tänu sellele saame hingata värsket õhku, kuid ei pea ohvriks tooma värvide hõlpsat pealekantavust või viimistluse sära ja vastupidavust. Kuidas saab see mitte meeldida?

Kerge peale kanda

Veepõhiseid värve on kerge peale kanda. Parima tulemuse annavad sünteetiliste harjastega pintslid või rullid.

Veepõhiste värvide pealekandmine on äärmiselt kerge. Parima tulemuse annab niisutatud sünteetilise pintsliga värvi kandmine siledale ja puhtale pinnale. Tavaliste harjastega pintsel võib jätta pintslijälgi ja soodustada värvi liiga kiiret kuivamist, kuid sünteetilised harjased lasevad värvis sisalduval niiskusel seinapinna sisse imbuda.

Pintsli või rulli niisutamisel eraldub värv kergemini ja voolab paremini. Ka pisut niiske pind soodustab voolamist, kuid tuleb jälgida, et pind ei muutuks märjaks.

Enne värvi alusele valamist segage seda hoolikalt värvipurgis. Pealekandmiseks kasutage suurematel aladel rulli ja servades pintslit ning soovitatav on üleminekud teha siis, kui varasem värv on veel märg. Viimaks – professionaalse ilme saavutamiseks vältige liiglaotamist ja -pintseldamist.

Lahustipõhistele värvidele lisatakse tavaliselt lakibensiini, et värv muutuks vedelamaks ja paremini voolavaks ning pintslitõmbed oleksid siledamad. Veepõhiste värvide kasutamisel pole see vajalik. See tähendab, et ühe abivahendi ostmise vajadus langeb ära ning pealekandmine toimub kiiremini, kergemalt ja puhtamalt.

Kuivab kiiremini

Enam ei kulu ühele värvimistööle kaks päeva. Veepõhised värvid kuivavad lahustipõhistest märksa kiiremini. Harilikult on kuivamisaeg 4 kuni 6 tundi, seega saate juba samal päeval peale kanda teise värvikihi ja muuta ilmetu ilmekaks.

Mitu viimistlust

Sarnaselt õlivärvidele on ka veepõhised värvid saadaval mitmes viimistlusversioonis. Veepõhiste värvide viimistlus on vastupidavam ja seega püsib kaunis ilme kauem.

Sarnaselt õlivärvidele on ka veepõhised värvid saadaval mitmes viimistlusversioonis. Alates rohepuust kuni läikepinnani – soovitud ilme saavutamisel on võimalused lõputud. Ja iga langetatud valiku puhul võite olla kindel, et värvkate saab olema tugevam kui tavalised siidemulsioonid ja pakub kauakestvat kaitset päev päeva järel.

Kestev elegants

Veepõhised värvid kuivavad kiiremini ja on vastupidavamad.

Meie veepõhised värvid kuivavad imehästi ja peavad ajaproovile vastu. Elastne ja paindlik viimistlus on koorumiskindel ja säilitab oma värvitooni. Valged ei tõmbu kollaseks ja julgemad värvitoonid püsivad erksad, just nagu te neid ette kujutasite.

Kergem puhastada

Pärast värvimistöö lõpetamist on pintslite puhastamine veepõhistest värvidest oluliselt kergem. Lihtsalt peske need voolava vee all puhtaks. Lakibensiini pole üldse tarvis. Nahalt saab värvi eemaldada täpselt samal moel, kasutades ehk vaid pisut oma lemmikkätepesuvahendi abi.

Kui olete ruumi jaoks sobiva värvitooni välja valinud, lugege vajaliku värvikoguse arvutamise samm-sammulist juhist.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...