Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Esimestel elukuudel areneb beebi väga kiiresti. Eriti kiiresti aga areneb nägemismeel.

5 kontrastset värvilahendust, mis toetavad teie beebi arengut

Nende efektsete mustrite abil saate luua beebi meeli arendava lastetoa.

"Oleme kuulnud, et vastsündinud reageerivad värvikontrastidele. Kuidas kujundada lastetuba, mis arendaks meie lapse meeli, kuid ei mõjuks liiga ülepakutult?"

Beebi esimesed elukuud on põnev aeg, kuid laps areneb väga kiiresti. Eriti kiiresti aga areneb beebi nägemismeel. Algul näevad nad ähmaselt, kuid peagi näevad nad juba mustvalgelt ning varsti suudavad eristada värve.

Nägemise arenedes hakkavad beebi pilku püüdma erksad värvid, mustrid ja kujundid – neid lastetoa kujundusse lisades saate seega arendada lapse tähelepanuvõimet ja pealegi näevad need vahvad välja.

Siit leiate viis kontrastset kujunduslahendust, mis aitavad beebi tähelepanu köita, kuid mõjuvad siiski armsalt ja hubaselt.

Täpid ja mummud mõjuvad optimistlikult ja sobivad beebi tuppa suurepäraselt. Joogiklaasi abil saate seina ülaosale joonistada erksavärvilisi mumme, nii et beebi näeks neid oma voodist.

Vallatud mummud

Täpid ja mummud mõjuvad optimistlikult ja sobivad beebi tuppa suurepäraselt. Joogiklaasi abil saate seina ülaosale joonistada erksavärvilisi mumme, nii et beebi näeks neid oma voodist.

Erksad kollased toonid, näiteks sidrunikollane, elavdavad suurepäraselt neutraalset värvigammat. Väga efektse ilme saate, kui lisate kollast süsihallile aktsentseinale, kus kollased ringid mõjuvad nagu kuu õhtutaevas.

Millised värvid?

[F8.18.76] (/et/varvi-detailid/f81876)
[X9.06.79] (/et/varvi-detailid/x90679)
[B5.14.62] (/et/varvi-detailid/b51462)

Tasakaalus lahenduse saamiseks tuleks erksate värvidega sobitada kokku varjundiga toone.

Kasutage täiendvärve

Vastandvärvid ehk täiendvärvid on värviringis täpselt vastakuti olevad värvid, näiteks kollane ja sinine, roheline ja fuksiinpunane, punane ja tsüaansinine.

Tasakaalus lahenduse saamiseks tuleks erksate värvidega sobitada kokku varjundiga toone. Stiilse tulemuse saamiseks värvige kujundeid eri seintele või tõmmake keskele horisontaalne joon ning kasutage seina üla- ja allosal eri värvi.

Kui te ei ole kindel, milliseid värve kokku panna, laadige alla [Sadolini Visualizer] (http://visualizer.sadolin.ee/index.php?lang=et). Kui olete rakenduse oma nutitelefoni või tahvelarvutisse laadinud, hoidke oma telefoni või tahvelarvutit lihtsalt seina vastas, mida soovite värvida, valige mõni värvitoon ja puudutage ekraani. Näete kohe, kuidas seda värvi sein välja näeks.

Millised värvid?

[F1.17.82] (/et/varvi-detailid/f11782)
[N7.31.40] (/et/varvi-detailid/n73140)
[Q4.24.63] (/et/varvi-detailid/q42463)
[F2.35.75] (/et/varvi-detailid/f23575)

Kui te pole kindel, kust alustada, valige kaks samasse värviperesse kuuluvat tooni ja üks või kaks kontrasttooni. Näiteks võiksite kombineerida oranži türkiissinisega.

Värviplokid

Veel üks võimalus beebi toa põnevamaks muutmiseks on värvida seinale kõrvuti suuri erksavärvilisi plokke, mida nimetatakse värviplokkideks.

Kui te pole kindel, millest alustada, valige kaks samasse värviperesse kuuluvat tooni ja üks või kaks kontrastset tooni. Näiteks võiksite kombineerida sooja roosakasoranži ja erksa koralloranži karge türkiissinise või suitsuse lillaga või ploomililla metsarohelisega.

Millised värvid?

[B6.47.41] (/et/varvi-detailid/b64741)
[A8.39.35] (/et/varvi-detailid/a83935)

Efekti loomiseks ei pea mustriga katma kogu seina. Toale lisavad stiilsust ka väikesed mustriüllatused – näiteks halli-sinisetriibulised lauajalad või rombimuster kapi või sahtli sisemuses.

Natuke värvi võib palju juurde anda

Efekti loomiseks ei pea te mustriga katma kogu seina. Väikesed mustriüllatused – näiteks halli-sinisetriibulised lauajalad või rombimuster kapi või sahtli sisemuses – lisavad toale stiili.

Millised värvid?

[B6.47.41] (/et/varvi-detailid/b64741)
[S6.54.34] (/et/varvi-detailid/s65434)
[K9.60.43] (/et/varvi-detailid/k96043)

Mõne erksa värvi, näiteks neoonroosa tasakaalustamine mõne tagasihoidlikuma tooni, näiteks halliga, on suurepärane võimalus maitsekalt ja mõõdukalt värvidega mängida.

Looge tasakaal

Mõne erksa värvi, näiteks neoonroosa tasakaalustamine mõne tagasihoidlikuma tooni, näiteks halliga, on suurepärane võimalus maitsekalt mõõdukaks värvimänguks. Seda kaunist, aga siiski põnevat ilmet, täiendab suurepäraselt sutike erkoranži.

Millised värvid?

[Y6.24.52] (/et/varvi-detailid/y62452)
[SN.02.77] (/et/varvi-detailid/sn0277)

Tähtsaim näpunäide

Lisaks beebi nägemismeele stimuleerimisele saate kontrastsete tekstuuride kombineerimisega arendada nende kompimismeelt. Sobitage pehmed puuvillased linad kokku koheva kootud tekiga ning lisage siidjad või sametised padjakatted.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...