Proovi Sadolin Visualizer-it

Lae tasuta rakendus alla ja proovi värvitoone visualiseerida sainale
Vaata
Värvi valides pidage silmas, millist pinda te soovite sellega katta ja kus see asub (kas soovite näiteks värvida elutoaseina või vannitoa lage), samuti mõelge sellele, milline peaks olema viimistletud lõpptulemus.

Õige värvi valimine tagab alati suurepärase tulemuse

Kuna seinavärve on saadaval väga laias valikus, on väga tähtis valida iga värvimistöö jaoks kõige sobivam toode. Siin on teile mõned nõuanded.

“Kasutan seinte värvimiseks üldiselt tavalist emulsioonvärvi. Märkasin, et see ei pea köögis ja vannitoas kuigi hästi vastu. Kas mõned värvid on paremad kui teised – mida ma peaksin silmas pidama?”

Uue värvikorra abil saab kulunud seintele kiiresti, lihtsalt ja soodsalt värske ilme anda. Aga remondi õnnestumiseks ei piisa ainult sobiva värvitooni valimisest.

Värvi valides pidage silmas, millist pinda te soovite sellega katta ja kus see asub (kas soovite näiteks värvida elutoaseina või vannitoa lage), samuti mõelge sellele, milline peaks olema viimistletud lõpptulemus.

Olete segaduses? Ehk saate värvi valikul abi meie lihtsatest nõuannetest.

Mida suurem on värvi pigmendisisaldus, seda paremini värv katab ning tulemus jääb intensiivsem ja säravam.

1. Värvi sügavus

See, kui sügav ja intensiivne valitud värv seinal tundub, sõltub kahest asjast: värvipigmendi kvaliteedist ja kontsentratsioonist. Mida suurem on värvi pigmendisisaldus, seda paremini värv katab ning tulemus jääb intensiivsem ja säravam.

Suure pigmendisisaldusega värvi puhul võite näha, kuidas värvi alatoonid erinevas valguses vaevumärgatavalt muutuvad, mis lisab värvile karakterit ja omapära.

Millised värvid?

Proovige mõnd täismatti värvi, näiteks [Extramat] (/et/tooted/extramat). See luksuslik matt viimistlusvärv absorbeerib valgust ning värv jääb seintel ja laes kaunilt sügav.

Selliste seinte puhul, mis palju vatti saavad ja kuhu satub pritsmeid, tuleb tähelepanu pöörata pigem vastupidavusele. Valige hea pesukindlusega toode, et tulemus püsiks kaunis võimalikult kaua.

2. Kestvus

Selliste seinte puhul, mida on vaja tihti puhastada ja kuhu võib sattuda veepritsmeid (nagu köögis), tuleks tähelepanu pöörata pigem vastupidavusele ja pesukindlusele. Et tulemus püsiks võimalikult kaua kaunis, valige mõni pestav värv ja püüdke teha värviparandusi nii vähe kui võimalik.

Millised värvid?

Proovige [Bindo 20] (/et/tooted/bindo-20) – see on ülimalt vastupidav ja kergesti puhastatav viimistlusvärv, mis sobib suurepäraselt vastupidavat värvi nõudvatesse ruumidesse.

Üks seinavärvi kvaliteedinäitajaid on paks ja kreemjas tekstuur. Selline värv katab paremini kui vedelama ja vesisema konsistentsiga odavamad alternatiivid.

3. Katvus

Üks seinavärvi kvaliteedinäitajaid on paks ja kreemjas tekstuur. Selline värv katab paremini kui vedelama ja vesisema konsistentsiga odavamad alternatiivid. Värvi hea katvus on oluline suurtel pindadel ja nii vajate värvi õige küllastusastme saavutamiseks vähem värvi, mis säästab teile nii raha kui ka aega.

Millised värvid?

Teil on kiire? Proovige näiteks [Bindo 10] (/et/tooted/bindo-10), millega saate suurepärase tulemuse.

Arukamad ja vastutustundlikumad sisekujundajad eelistavad alati madala LOÜ määraga veepõhist toodet, kuna see sisaldab õlivärviga võrreldes vähem lahusteid.

4. Keskkonnasõbralikkus

Teie kodu ei ole ainuke keskkond, millest remondi ajal mõelda. Arukamad ja vastutustundlikumad sisekujundajad eelistavad alati madala LOÜ (lenduvad orgaanilised ühendid) määraga veepõhist toodet, kuna see sisaldab õlivärviga võrreldes vähem lahusteid.

Millised värvid?

Kõik Sadolini sisevärvid on veepõhised ja madala LOÜ sisaldusega, nii et võite meie rikkalikust valikust valida mis tahes värvi ja olla kindel, et teie valik on keskkonnasõbralik.

Ärge unustage enne lõplikku valiku tegemist mõelda ka värvitava ruumi ja pinna otstarbele – üsna tõenäoliselt on olemas mõni täpselt teie vajadustega sobiv värvitoode.

5. Igale ruumile sobiv värv

See võib tunduda küll enesestmõistetav, aga ärge unustage enne lõplikku valiku tegemist mõelda ka värvitava ruumi ja pinna otstarbele – üsna tõenäoliselt on olemas mõni täpselt teie vajadustega sobiv värvitoode.

Ärge peljake abi küsida. Võite alati kaupluse klienditeenindajalt asjatundlikku nõu küsida ja niimoodi oma aega säästa.

Millised värvid?

Köögis võiksite proovida toodet [Bindo 10] (/et/tooted/bindo-10). Vannitoa jaoks soovitame [Vatrumi] (/et/tooted/vatrum), mis kaitseb hallituse ja ülemäärase niiskuse eest.

Tähtsaim näpunäide

Kui olete värvivaliku teinud, laadige kindlasti alla meie [Sadolin Visualizer] (http://visualizer.sadolin.ee/index.php?lang=et). Seda on mugav kasutada ja selle abil saate kohe vaadata, kuidas valitud värv teie seinal välja näeks.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla
Toonide laaadimine, palun oota...