Uue värvikorra abil saate ruumile anda lihtsalt, soodsalt ja kiirelt värske ilme.

Kuidas seinu värvida: kõige olulisemad punktid

Siit leiate kasulikke nõuandeid töövahendite ja nippide kohta, mida vajate oma sisekujundusideede elluviimiseks, et tulemus oleks professionaalne.

“Kavatsen oma seinad üle värvida ja ma ei tea, kuidas seda õigesti teha”

Uue värvikorra abil saate ruumile anda lihtsalt, soodsalt ja kiirelt värske ilme. AkzoNobeli uuring on näidanud, et iga kümnes inimene on seinte värvimist edasi lükanud, sest ei tea, millest alustada.

Siit leiate kasulikke nõuandeid töövahendite ja nippide kohta, mida vajate oma sisekujundusideede elluviimiseks, et tulemus oleks professionaalne, ükskõik kas olete juba kogenud maaler või võtate pintsli kätte esimest korda.

Värvima hakates peavad olema käepärast mitmesugused töövahendid.

Vajalikud töövahendid

  • purk meelepärast värvi
  • värvirull koos alusega
  • üks keskmise suurusega pintsel ja üks väike pintsel
  • värvisegamispulk
  • maalriteip
  • kaitseriie või kile (mööbli jm kinnikatmiseks)
  • lapid (seinte tolmust puhastamiseks ja mahatilkunud värvi pühkimiseks)
  • redel
  • lahustit (värviplekkide eemaldamiseks)
Sadolini rakenduse Visualizer abil saate enne pintsli kättevõtmist katsetada eri värvitoone.

1. Valige värv

Seinte värv mõjutab ruumi väljanägemist ja meeleolu väga oluliselt, nii et õige värvi valimine on äärmiselt tähtis. Kui te ei suuda otsustada millist värvi valida, kasutage Sadolin Visualizer. Selle abil saate katsetada erinevaid värvitoone, enne kui pintsli haarate.

Kui olete õige värvi leidnud, saate Sadolini värvikalkulaatori abil täpselt välja arvestada, kui palju peate värvi ostma.

Katke maalriteibiga kinni seinakontaktid, aknaraamid, laekarniisid, ukselingid ja muud detailid, mida te värvida ei soovi.

2. Teipige

Katke seinakontaktid, aknaraamid, laekarniisid, ukselingid ja muud detailid, mida te värvida ei soovi maalriteibiga kinni. Kinnitage see korralikult ja sirgelt, et ka värvitud serv jääks kena ja sirge.

Kui teil ei ole piisavalt ruumi, et tuba mööblist tühjaks tõsta, katke mööbel kaitseriide või kilega kinni.

3. Katke kinni

Üldiselt oleks hea värvitav tuba mööblist tühjaks tõsta, aga kui teil napib selleks ruumi, katke mööbel kaitseriide või kilega. Väikeste mööbliesemete ja seadmete kaitseks sobivad hästi kilekotid.

Värvitava seina juures tuleks ka põrand papi või kilega kinni katta ja võimaluse korral kattematerjal teibiga kinnitada. Võite olla kuitahes ettevaatlik, aga värv kipub ikka põrandale tilkuma, nii et parem karta kui kahetseda.

Sileda värvipinna saamiseks on väga tähtis seinad enne värvima hakkamist tolmust puhtaks pühkida.

4. Pühkige seinad tolmust puhtaks

Sileda värvipinna saamiseks on väga tähtis seinad enne värvima hakkamist tolmust puhtaks pühkida. Harilikult piisab lapiga seina kiirest ülekäimisest. Pühkige ka laealused nurgad korralikult puhtaks, et sinna ei jääks ämblikuvõrke.

Lihvige konarused liivapaberiga siledaks ning eemaldage seintest vanad naelad ja kruvid, täites augud vajaduse korral pahtliga.

Laske esimesel värvikihil kuivada ja kandke siis peale teine kiht värvi.

5. Alustage maalritööga

Juba värvitud seina ei ole tavaliselt vaja kruntvärviga kruntida, nii et nüüd on aeg värvipurk avada.

Segage värvi segamispulgaga ja kallake veidi värvi alusele. Värvige ääred 10 cm laiuselt keskmise suurusega pintsliga nii, et värv läheks üle maalriteibi serva. Ülejäänud seinapind värvige rulliga. Tasase ja ühtlase värvipinna saamiseks ei tohi pintsel ega värvirull liiga paksult värviga koos olla.

Laske esimesel värvikihil kuivada ja kandke siis peale teine kiht värvi.

Kui värv on peaaegu kuiv, eemaldage ettevaatlikult maalriteip.

6. Eemaldage teip

Kui värv on peaaegu kuiv, eemaldage ettevaatlikult maalriteip. Kui ootate sellega värvi täieliku kuivamiseni, võite koos teibiga kogemata seintelt ka värvitükke maha tõmmata. Kui see peaks siiski juhtuma, parandage viga väikse pintsliga.

Ongi valmis! Nüüd peaks teie seinad olema siledad ja täiuslikult ühtlased.

7. Imetlege oma kätetööd

Ongi valmis! Nüüd peaks teie seinad olema siledad ja täiuslikult ühtlased ning saate hakata nende taustal oma uut sisekujundust viimistlema.

Tähtsaim näpunäide

Värvirulli kasutades ärge värvige otse üles-alla ega küljelt-küljele, vaid V- või W-kujuliste liigutustega. Nii ei jää triipe näha.

Laadi Sadolin Visualizeri rakendus tasuta alla